Powieści ze Szwecji

Obserwując rynek literacki możemy śmiało powiedzieć, że zalewa nas fala powieści zagranicznych. Tak, dla naszych rodzimych autorów zawsze starczy miejsca. O to nikt się nie musi obawiać. Tylko, że duża część najnowszych propozycji książkowych to te, które pochodzą z zagranicy. Wiele jest powieści angielskich, amerykańskich, hiszpańskich. Nasi ludzie coraz bardziej zaczynają doceniać książki, jakie pochodzą prosto ze Szwecji. To stamtąd pochodzi Camilla Läckberg, która zaprasza do czytania “Srebrnych skrzydeł”.

“Faye”

Camilla Läckberg jest autorką wielu wspaniałych pozycji, jakie obecnie znaleźć można na rynku. Kobieta pochodzi z małej miejscowości Fjällbacka, która położona jest na zachodnim wybrzeżu Szwecji. To właśnie w tym urokliwym miasteczku rozgrywa się akcja wielu książek, jakie w chwili obecnej można znaleźć na rynku. Kobieta ma na koncie wiele powieści kryminalnych, cieszących się wielką popularnością. Ciekawostką jest fakt, że oprócz tych pozycji, ma ona na swoim koncie także książkę kucharską “Smaki z Fjällbacki”. Pod jej przewodnictwem możemy poznać nie tylko wspaniałych bohaterów książek kryminalnych, ale także ugotować pyszne dania związane z jej rodzinną miejscowością. Tym razem autorka po raz drugi zaprasza czytelników do tego, aby sięgnęli po drugi tom pochodzący z serii “Faye”. Pierwszy tom nosił tytuł “Złota klatka”. Aby móc przejść do tomu drugiego, w pierwszej kolejności trzeba sięgnąć po część pierwszą, ponieważ cała historia jest ze sobą powiązana.

Zagrożenie

W “Srebrne skrzydła” mamy kontynuację losów głównej bohaterki. Po koszmarze jaki zgotował jej własny mąż, Faye zaczyna w końcu w swoim życiu wychodzić na prostą. Jej mąż został osadzony w więzieniu, a ona sama odnosi wielki sukces. Wszystko przez to, że jej firma kosmetyczna cieszy się ogromną popularnością. Teraz bohaterka czeka na wielkie wydarzenie, które pozwoli zarobić jej jeszcze większą ilość pieniędzy. Tylko, że jej pozycja w firmie, którą tak starannie budowała jest zagrożona. Ktoś zaczyna wykupywać akcje od pozostałych udziałowców. Faye musi jak najszybciej wyjaśnić tą sytuację, jeżeli chce mówić o posiadaniu własnej firmy. Na dodatek jej psychopatyczny mąż uciekł właśnie z więzienia. Kobieta doskonale wie, że w takim przypadku nie może czuć się bezpieczna. Decyduje się na to, aby wrócić do Szwecji, gdzie ma zamiar stawić czoła zagrożeniu, jakie nad nią wisi. Kolejne demony z przeszłości znowu zaczynają zagrażać jej spokojnej egzystencji.

Zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com